Paracetalgin Tablet Filmomhuld 500mg 20 st
Verpakking: 20 St
EAN: 8711218989422
direct leverbaar













Verzendkosten 4,95
Vanaf 29,- gratis
Tot 40% korting
Productinformatie
Teva Paracetalgin 500 mg, filmomhulde tabletten
Geneesmiddel RVG 127229 AV
Claims
De werkzame stof is paracetamol. Dit is een pijnstiller die ook uw temperatuur verlaagt als u koorts
heeft.
Waarvoor wordt dit middel gebruikt
Dit medicijn wordt gebruikt om klachten van milde tot matige pijn en/of koorts te behandelen.
Dit medicijn wordt gebruikt bij volwassenen, jongeren en kinderen van 6 jaar en ouder.
Wordt uw klacht na 3 dagen niet minder, of wordt hij zelfs erger? Neem dan contact op met uw arts
Niet gebruiken bij
U bent allergisch voor paracetamol of een van de stoffen in dit medicijn
Kinderen jonger dan 6 jaar
Extra voorzichtig bij
Zorg ervoor dat u niet te veel van dit medicijn inneemt. Vertel het uw arts als u andere producten
gebruikt die paracetamol bevatten. Uw arts past de dosering dan aan. Zo krijgt u niet te veel van dit
medicijn binnen.
Gebruik geen andere producten die paracetamol bevatten.
Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u dit medicijn inneemt als u
- lever- of nierproblemen heeft
- niet zwaar genoeg bent of ondervoed bent
- regelmatig alcohol drinkt
- problemen heeft met uw lever (leverontsteking, syndroom van Gilbert (ziekte van Meulengracht))
- een plotse (acute) ontsteking van de lever heeft (hepatitis)
- te weinig van een enzym heeft (glucose-6-fosfaatdehydrogenase-deficiëntie)
- te weinig glutathion heeft (antioxidant; een stof die uw cellen beschermt)
- bloedarmoede (hemolytische anemie) heeft. U heeft te weinig rode bloedcellen
- last heeft van uitdroging
- op leeftijd bent
- een erge ontsteking heeft. Hierdoor kan uw bloed zuur worden (metabole acidose). Tekenen van
metabole acidose kunnen zijn:
o diep, snel en moeilijk ademen
o zich ziek voelen (misselijkheid) en ziek zijn (overgeven)
o verlies van eetlust
Neem direct contact op met een arts als u meerdere van deze klachten krijgt.
Misschien mag u dit medicijn helemaal niet gebruiken. Het is ook mogelijk dat u niet te veel paracetamol
mag gebruiken.
Stopt u plots met het gebruik voor lange tijd van hoge doses paracetamol? Dan kunt u last krijgen van
hoofdpijn, moe zijn, duizelig zijn, spierpijn, nerveus zijn. Vraag in dat geval uw arts of apotheker om
advies.
Kinderen en jongeren tot 18 jaar
Dit medicijn is niet geschikt voor kinderen jonger dan 6 jaar. Dit medicijn is bedoeld voor gebruik bij volwassenen jongeren en kinderen ouder dan 6 jaar.
Inname in combinatie met voedsel en drank
Gebruik geen alcohol tijdens de behandeling met paracetamol.
Inname bij zwangerschap en borstvoeding
Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding? Neem dan
contact op met uw arts of apotheker voordat u dit medicijn gebruikt.
Als het echt nodig is, mag u dit medicijn tijdens de zwangerschap gebruiken. Gebruik de laagst
mogelijke dosering die de pijn of koorts minder maakt. Gebruik het medicijn zo
kort mogelijk. Neem contact op met uw arts als de pijn of koorts niet minder wordt of als
u het medicijn vaker moet innemen.
Dit medicijn mag tijdens de borstvoeding worden gebruikt in de geadviseerde dosering.
Er zijn geen juiste klinische gegevens beschikbaar over mannelijke of vrouwelijke vruchtbaarheid.
Inname bij rijvaardigheid en reactievermogen
Dit medicijn heeft geen of een zeer kleine invloed op de rijvaardigheid en op het vermogen om machines te bedienen.
Samenstelling
Werkzame stof: paracetamol
Hulpstoffen: Tabletkern: gepregelatiniseerd (maïs)zetmeel, calciumcarbonaat, povidon (K-25), crospovidon (type B), alginezuur, colloïd siliciumdioxide (watervrij), magnesiumstearaat.
Tabletomhulsel: hypromellose, polydextrose (bevat sorbitol en glucose), middellange-ketentriglyceriden, macrogol 3350, calciumcarbonaat, macrogol 400, ontoliede zonnebloemlecithine (E322).
Dosering
Lichaamsgewicht 22 kg-30 kg (kinderen van ongeveer 6 tot 9 jaar): 1/2 tablet (250mg per keer, max 1000-1500mg (2 tot 3 tabletten) per 24 uur. Minimale tijd tussen doseringen: 4 tot 6 uur
Lichaamsgewicht 30 kg-40kg (kinderen van ongeveer 6 tot 9 jaar): 1 tablet (500mg per keer, max 1500-2000mg (3 tot 4 tabletten) per 24 uur. Minimale tijd tussen doseringen: 4 tot 6 uur
Lichaamsgewicht 40kg-55kg (kinderen van ongeveer 12 tot 15 jaar): 1 tablet (500mg per keer, max 2000-3000mg (3 tot 4 tabletten) per 24 uur. Minimale tijd tussen doseringen: 4 tot 6 uur
Lichaamsgewicht 340kg-55kg (kinderen van ongeveer 12 tot 15 jaar)55 kg en zwaarder (volwassenen en
jongeren van 15 jaar en ouder): 1 tablet (500mg per keer, max 3000mg (6 tabletten) per 24 uur. Minimale tijd tussen doseringen: 4 tot 6 uur
Aanwijzingen voor het gebruik
Neem dit medicijn altijd in precies zoals in deze bijsluiter staat of zoals uw arts of apotheker u dat heeft
verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.
De werking van paracetamol tegen pijn en koorts bij de mens hangt af van de ingenomen dosis. Bij het
bepalen van de dosis via de mond (oraal) wordt uitgegaan van leeftijd en lichaamsgewicht. De normale
dosis voor één keer is 10 tot 15 milligram per kilogram (mg/kg) lichaamsgewicht, tot maximaal 60 mg/kg
lichaamsgewicht als de totale dosering per dag. Hoe lang er gewacht moet worden tussen doses
(doseringsinterval), hangt af van de klachten en de maximale totale dosering per dag. Het
doseringsinterval mag niet minder dan 4 uur zijn.
Gebruik de laagste dosis die nodig is om de goede werking te bereiken.
Gebruik niet meer dan de aangegeven dosis.
De tablet kan in gelijke doses worden verdeeld
Duren de klachten langer dan 3 dagen, heeft u hoge koorts of tekenen van een ontsteking? Neem dan
contact op met uw arts of apotheker.
Ouderen
Bij ouderen is een aanpassing van de dosis niet nodig. Wel hebben ouderen vaker last van een slecht
werkende lever of nieren.
Uw nieren werken minder goed (nierinsufficiëntie)
Paracetamol moet voorzichtig worden gebruikt als uw nieren minder goed werken (nierinsufficiëntie). Bij
erge nierinsufficiëntie wordt geadviseerd om langer te wachten tussen het nemen van de doses
(doseringsinterval). Als het verwijderen van creatinine uit het bloed (creatinineklaring) tussen de 10 en
50 milliliter per minuut (ml/min) ligt, moet het minimale doseringsinterval 6 uur zijn. Als de
creatinineklaring lager is dan 10 ml/min, moet het minimale doseringsinterval 8 uur zijn.
Volwassenen mogen niet meer dan 2.000 mg per dag innemen zonder medisch advies.
Uw lever werkt minder goed (leverinsufficiëntie)
Paracetamol moet voorzichtig worden gebruikt als uw lever minder goed werkt (leverinsufficiëntie) of bij
het syndroom van Gilbert (een erfelijke ziekte van de lever). De dosis moet worden verlaagd of het
doseringsinterval moet worden verlengd.
Volwassenen mogen niet meer dan 2.000 mg per dag innemen zonder medisch advies.
Zonder medisch advies mag er niet meer worden ingenomen dan 60 mg/kg lichaamsgewicht per dag
(tot maximaal 2.000 mg/dag) als u:
- 50 kg of minder weegt
- leverinsufficiëntie heeft (uw lever werkt minder goed)
- het Syndroom van Gilbert heeft (erfelijke niet-hemolytische geelzucht)
- voor lange tijd alcohol misbruikt (chronisch)
- uitgedroogd bent
- voor lange tijd ondervoed bent (chronisch)
Gebruikt u alcohol voor lange tijd of werkt uw lever minder goed? Dan kan paracetamol sneller giftig
zijn. Bij deze patiënten moet de dosis worden verlaagd of het doseringsinterval worden verlengd. Vraag
uw arts of apotheker om advies.
Wijze van toediening
Voor gebruik via de mond (oraal).
De tablet moet worden doorgeslikt met een glas water
Lees voor gebruik de bijsluiter.
Mogelijke bijwerkingen
Zoals elk medicijn kan ook dit medicijn bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt daarmee te maken.
Zelden (komen voor bij minder dan 1 op de 1.000 gebruikers)
- netelroos (urticaria), jeukende huid, huiduitslag
- verhoging van levertransaminasen
- leverfalen, leverafwijking en afsterven van levercellen (necrose)
- geelzucht, met klachten zoals gele verkleuring van de huid en ogen
- zweten
- afwijkende ophoping van vocht onder de huid (angio-oedeem)
- hoofdpijn
- duizelig zijn
- u voelt zich ziek of u voelt zich niet lekker (malaise)
- maag-darmproblemen zoals buikpijn, diarree, misselijk zijn, overgeven en verstopping (obstipatie)
Er zijn zeer zelden (komen voor bij minder dan 1 op de 10.000 gebruikers) gevallen van erge
huidreacties gemeld.
Stop met het gebruik van dit medicijn en vertel het uw arts direct als u één van de volgende klachten
krijgt:
- erge huidreacties waarvan zeer zeldzame gevallen zijn gemeld
- allergische reacties zoals huiduitslag of jeuk, soms met problemen met ademen of zwelling van de
lippen, tong, keel of gezicht
- erge huiduitslag of vervelling van de huid die samen kunnen gaan met zweertjes in de mond
- heeft u in het verleden problemen gehad met ademen of benauwd zijn door kramp van de spieren
van de bronchiën (bronchospasmen) door aspirine of NSAID’s? Dan kunt u mogelijk eenzelfde
reactie op dit medicijn ervaren. NSAID’s zijn pijnstillers die koorts verlagen en een ontsteking
minder erg maken.
- blauwe plekken of bloedingen zonder dat u weet waarom
- een heftige reactie van uw lichaam door een erge allergie (anafylaxie)
- duizelig zijn, zwakte, een niet-normaal bleke huid, gelige huid, ogen en mond, verward zijn,
hoofdpijn, hoge temperatuur, koude rillingen en trillingen, keelpijn, mondzweren die steeds
terugkeren, aangezien dit klachten kunnen zijn van te weinig witte bloedcellen (agranulocytose
leukopenie, neutropenie, pancytopenie) of andere bloedaandoeningen, bijvoorbeeld bloedarmoede
(hemolytische anemie)
- Schadelijke leverziekte
- troebele urine (steriele pyurie)
Hoe vaak gebruikers de volgende bijwerkingen krijgen, is niet bekend (kan met de beschikbare
gegevens niet worden bepaald).
- huidreacties zoals huiduitslag (exantheem)
- ontsteking van de lever (hepatitis)
- Ziekte van de nieren (nefropathieën zoals interstitiële nefritis, tubulaire necrose) na gebruik voor
lange tijd in hoge doses
- bloedarmoede
Het melden van bijwerkingen
Krijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor
bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. U kunt bijwerkingen ook melden via het Nederlands
Bijwerkingen Centrum Lareb, website: www.lareb.nl. Door bijwerkingen te melden, helpt u ons om meer
informatie te krijgen over de veiligheid van dit medicijn
Bewaaradvies
Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.
Gebruik dit medicijn niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die vindt u op de blisterverpakking
en de doos na `EXP`. Daar staat een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste
houdbaarheidsdatum.
Voor dit medicijn zijn er geen speciale bewaarcondities.
Spoel medicijnen niet door de gootsteen of de wc en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker
wat u met medicijnen moet doen die u niet meer gebruikt. Als u medicijnen op de juiste manier afvoert,
worden ze op een juiste manier vernietigd en komen ze niet in het milieu terecht.
Overige informatie
Elke filmomhulde tablet bevat 12 microgram glucose en sorbitol.
Indien uw arts u heeft meegedeeld dat u bepaalde suikers niet verdraagt, neem dan contact op met uw arts voordat u dit medicijn inneemt.
Heeft u te veel van dit medicijn ingenomen?
Zoek direct medisch advies als u te veel van dit medicijn heeft ingenomen. Doe dit ook als u zich goed
voelt, omdat er ook dan kans is op vertraagde en erge leverschade. Deze leverschade wordt niet meer
beter.
Bent u vergeten dit medicijn in te nemen?
Neem geen dubbele dosis om een vergeten dosis in te halen.
Verantwoordelijk voor het in de handel brengen
Teva B.V.
Swensweg 5
2031 GA Haarlem
Nederland
Medicijn-informatie
Paracetalgin
"paracetamol" als werkzame stof
Introductie Paracetalgin
Paracetamol werkt pijnstillend en koortsverlagend.
Het is te gebruiken bij verschillende soorten pijn zoals, hoofdpijn, migraine, koorts, griep, verkoudheid, keelpijn, bijholteontsteking, middenoorontsteking, oorpijn, artrose, spierpijn, gewrichtspijn en menstruatieklachten.
Handelsinformatie
Paracetamol is sinds 1893 internationaal op de markt. Het is zonder recept verkrijgbaar onder de merknamen Daro paracetamol vloeibaar voor kinderen, Kinderparacetamol, Panadol, Pinex, Sinaspril-Paracetamol, Apotel en het merkloze Paracetamol en op recept als het merkloze Paracetamol infusievloeistof. Het is te verkrijgen in tabletten, drank, poeder, zetpillen en een infuus.
Paracetamol wordt ook gebruikt in combinatie met:
- coffeïne onder de merknamen Finimal, Panadol Plus, Paracetamol comp, Witte Kruis en als het merkloze Paracetamol/coffeïne
- codeïne als het merkloze Paracetamol/codeïne. Deze combinatie is uitsluitend met een recept verkrijgbaar
- vitamine C en soms coffeïne onder de merknamen Citrosan, Hot Coldrex, Antigrippine en Finimal Cen als het merkloze Paracetamol/vitamine C
- één of meer andere pijnstillers en soms vitamine C of coffeïne onder de merknamen APC, APaC, Excedrin, Hoofdpijnpoeders Daro, Para-Don, Sanalgin en Saridon
- tramadol, onder de merknaam Zaldiar en als het merkloze Tramaol/Paracetamol. Dit is een sterke pijnstiller die alleen op recept verkijgbaar is
Hoe moet ik Paracetalgin gebruiken?
Hoeveel?
Kijk voor de juiste dosering altijd op het etiket van de apotheek of in de bijsluiter.
Heeft u veel pijn, dan kan het nuttig zijn te beginnen met de maximale keerdosering genoemd in de bijsluiter. De keer daarna stapt u over op de gewone dosering wat meestal de helft is van de maximale.
Houdt u aan de doseringen in de bijsluiter: bij een overdosis kan de lever ernstig en blijvend beschadigen. U merkt niet meteen dat er sprake is van een overdosis. Neem daarom onmiddellijk contact op met uw arts als iemand te veel paracetamol heeft ingenomen. Zorg dat kinderen niet bij de paracetamol kunnen komen. Voor kinderen is vooral paracetamoldrank verleidelijk door de zoete smaak.
Hoe?
- Tabletten: doe de tabletten eerst in een half glas water, laat dit even staan om ze uiteen te laten vallen en drink het dan op. Doe nogmaals water in het glas om ook de resten in te nemen.
- Bruistabletten: doe de bruistablet in een glas water. Wacht tot het bruisen is afgelopen en drink dan het water met de paracetamol.
- Smelttabletten: op de tong laten 'smelten' en daarna doorslikken.
- Kauwtabletten: goed fijnkauwen en dan doorslikken met een half glas water.
- Poeders: een poeder oplossen in een glas leidingwater, omroeren en direct opdrinken. Doe nogmaals water in het glas om ook de resten in te nemen.
- Drank: omschudden voor gebruik. Gebruik voor het afmeten van de juiste hoeveelheid een maatbekertje, maatlepel of doseerspuitje.
- Zetpillen: de zetpil in de anus inbrengen. Het maakt daarbij niet zo veel uit of u de zetpil met de punt naar voren of met de stompe kant naar voren inbrengt. U kunt de zetpil met een beetje water bevochtigen. Hierdoor kunt u hem wat makkelijker inbrengen. De natuurlijke reflex om de zetpil uit te poepen verdwijnt zodra de zetpil is gesmolten (na ongeveer één minuut).
- Infuus: het infuus wordt klaargemaakt en toegediend door een verpleegkundige of een arts. Een infuus zal meestal 15 minuten duren.
Wanneer?
- Paracetamol werkt het snelst als u het op een lege maag inneemt. U kunt het echter ook met voedsel innemen. De werking treedt dan wat later in.
- Houd tussen twee opeenvolgende doses een tussenpoos van ten minste vier uur of meer aan, afhankelijk van de informatie in de bijsluiter.
- Bij chronische pijnklachten is het belangrijk dit medicijn consequent in te nemen. Dan houdt u de pijn het beste onder controle.
- Migraine. Neem dit medicijn meteen in als u een migraine-aanval voelt opkomen. Het heeft dan het meeste effect.
Hoe lang?
Meestal is medicijn maar voor enkele dagen nodig. Gebruik het tot de klachten verdwenen zijn. Heeft u het medicijn zonder overleg met uw arts gebruikt? Neem dan in elk geval contact op met uw arts als u na vijf dagen nog altijd een pijnstiller nodig heeft.
- Hoofdpijn. Gebruik dit medicijn alleen gedurende korte tijd. Heeft u al langer dan drie maanden vaak hoofdpijn, gebruikt u meer dan 100 pijnstillers per maand en heeft u meer dan 15 dagen per maand hoofdpijn? Mogelijk wordt uw hoofdpijn juist door de paracetamol veroorzaakt. Neem in dat geval contact op met uw arts voor een advies.
- Migraine. Gebruik dit medicijn alleen tijdens een migraineaanval. Deze duurt in het algemeen tussen de 4 en 16 uur. Raadpleeg uw arts als u voortdurend last van hoofdpijn heeft, of als de migraineaanvallen vaker dan twee keer per maand optreden. U kunt dan misschien beter een medicijn gebruiken dat migraineaanvallen voorkomt.
- Overige pijnen, zoals menstruatiepijn, artrose, spierpijn, spit en kiespijn: stop met het gebruik als de pijn verdwenen is of weer voldoende te verdragen is.
- Koorts: gebruik dit medicijn alleen om hoge koorts (meer dan 39.5 ºC) te onderdrukken. Neem in elk geval contact op met uw arts als de koorts langer dan 5 dagen aanhoudt.
Op welke bijwerkingen moet ik letten?
Behalve het gewenste effect kan dit medicijn bijwerkingen geven.
De belangrijkste bijwerkingen zijn de volgende.
Zeer zelden
- Medicijnafhankelijke hoofdpijn. Deze hoofdpijn kan ontstaan als u dit medicijn meer dagen wel dan niet tegen hoofdpijn gebruikt. Na enige tijd ontstaat de hoofdpijn als u het medicijn even niet slikt of later dan gebruikelijk. U kunt er zo afhankelijk van worden.
- Overgevoeligheid voor paracetamol. Dit merkt u aan huiduitslag, galbulten en een enkele keer aan benauwdheid. Raadpleeg bij deze verschijnselen uw arts. Geef aan de apotheek door dat u overgevoelig bent voor paracetamol. Het apotheekteam kan er dan op letten dat u paracetamol niet opnieuw krijgt.
- Bent u van negroïde afkomst of komt u uit het Middellandse-Zeegebied, dan kán het zijn (maar dat hoeft niet) dat u een aangeboren enzymgebrek heeft (G6PD-deficiëntie). Dit medicijn kan dan bij u een ernstige bloedafwijking veroorzaken. Stop meteen met het gebruik bij klachten als vermoeidheid of duizeligheid. Neem contact op met uw arts. Meld het enzymgebrek ook altijd in uw apotheek!
Na gebruik gedurende enkele maanden of jaren en bij hoge doseringen
- Leverbeschadiging. Verschijnselen hiervan zijn een gele verkleuring van het oogwit of de huid. Stop in deze gevallen met het gebruik en neem contact op met uw arts. U heeft kans op leverbeschadiging als u dit medicijn gedurende meerdere maanden of jaren gebruikt of bij hoge doseringen. Ook mensen met een leverziekte hebben hier meer kans op.
Heeft u een ernstige leverziekte of kan uw lever beschadigd zijn omdat u regelmatig en veel alcohol gebruikt? Dan kunt u beter geen paracetamol gebruiken. Vraag advies aan uw apotheker welke pijnstiller wel geschikt voor u is. - Nierbeschadiging. Verschijnselen hiervan kunnen zijn bloed in de urine, koorts en vasthouden van vocht. Stop in deze gevallen met het gebruik en neem contact op met uw arts.
- Bloedafwijkingen. Verschijnselen hiervan kunnen zijn onverklaarbare blauwe plekken, extreme vermoeidheid, keelpijn met koorts en blaren in de mond. Stop in deze gevallen met het gebruik en neem contact op met uw arts.
Raadpleeg uw arts als u last heeft van één van de bovengenoemde bijwerkingen of als u andere bijwerkingen ervaart waar u zich zorgen over maakt.
Uitleg frequenties
Regelmatig : bij meer dan 30 op de 100 mensen
Soms : bij 10 tot 30 op de 100 mensen
Zelden : bij 1 tot 10 op de 100 mensen
Zeer zelden : bij minder dan 1 op de 100 mensen
Heeft Paracetalgin wisselwerkingen met andere medicijnen?
Gebruik niet tegelijk ook andere pijnstillers of griep- en verkoudheidsmiddelen die paracetamol bevatten. Controleer altijd de samenstelling van middelen zonder recept.
Veel medicijnen tegen hoofdpijn, griep of verkoudheid bevatten onder andere paracetamol. Als u deze middelen gebruikt naast dit middel heeft u kans te veel paracetamol binnen te krijgen.
Als ik Paracetalgin gebruik, mag ik dan...
autorijden?
Bij dit medicijn zijn hiervoor geen beperkingen.
alcohol drinken?
Normaal gebruik van alcohol is geen probleem. Mensen die overmatig alcohol gebruiken hebben door paracetamol meer kans op leverbeschadiging.
alles eten?
Bij dit medicijn zijn hiervoor geen beperkingen.
Mag ik Paracetalgin gebruiken als ik zwanger ben of borstvoeding geef?
Zwangerschap
U kunt paracetamol gebruiken. Gebruik dit echter zo weinig mogelijk, niet langer dan 5 dagen achtereen en houd u in ieder geval aan de maximale dosering, 6 tabletten (3 gram) per dag. Het wordt in die dosering al jarenlang gebruikt door zwangere vrouwen, zonder nadelige gevolgen voor het kind.
Heeft u meer dan 6 tabletten per dag nodig, overleg dan eerst met uw arts. Heeft u langdurig paracetamol nodig, bijvoorbeeld langer dan 5 dagen, overleg dan ook eerst met uw arts.
Borstvoeding
U kunt paracetamol gebruiken. Gebruik dit echter zo weinig mogelijk, niet langer dan 5 dagen achtereen en houd u in ieder geval aan de maximale dosering, 6 tabletten (3 gram) per dag. Dit medicijn komt namelijk in de moedermelk terecht, maar is in deze kleine hoeveelheid en gedurende korte tijd veilig voor de baby. Als u paracetamol langer nodig heeft en u wilt borstvoeding geven, overleg dan met uw arts of apotheker.
Wat moet ik doen als ik een dosis vergeten ben?
Heeft u paracetamol nog nodig, neem de dosis dan alsnog. Gebruik een eventuele volgende dosis minstens vier uur later. Bij de zetpillen minstens zes uur later.
Kan ik zomaar stoppen met Paracetalgin?
U kunt op elk moment in één keer met het gebruik van paracetamol stoppen.
Gebruikt u dit medicijn echter bijna dagelijks tegen hoofdpijn? Dan kunt u juist hoofdpijn krijgen als u stopt of het minder gaat gebruiken. Dit kunt u voorkomen door geleidelijk te verminderen. Raadpleeg eventueel uw arts of apotheker.
Disclaimer
Deze tekst is opgesteld door het Geneesmiddel Informatie Centrum van de KNMP. Deze tekst is gebaseerd op de bijsluiter van het beschreven medicijn en op andere, wetenschappelijke bronnen. De officieel geregistreerde gegevens van dit medicijn bij het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen vindt u op: www.cbg-meb.nl . Hoewel bij het opstellen van de tekst uiterste zorgvuldigheid is betracht, is de KNMP niet aansprakelijk voor eventuele schade die zou kunnen voortvloeien uit enige onjuistheid in deze tekst.
Werkzame stof
- paracetamol
Hulpstoffen
- maiszetmeel, voorverstijfseld
- calciumcarbonaat
- povidon
- alginezuur
- siliciumdioxide
- magnesiumstearaat
- hypromellose
- polyglucose
- middellangeketentriglyceriden
- macrogol 3350
- lecithine
- macrogol 400
Vragen?
Wilt u meer weten? Stel uw vraag via het contactformulier. Binnen 1 tot 2 werkdagen ontvangt u van ons een antwoord.


Ervaar de voordelen:
- Niet meer wachten of terug hoeven komen in de apotheek.
- Ruime beschikbaarheid van uw medicijnen*.
- Gratis bezorging van uw medicatie.
- Geplande 3-maandelijkse levering.
- Bestelherinnering per e-mail als de medicatie bijna op is.
- Medicijnbewaking, ook over uw drogisterij-aankopen.